Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Ponowne wykorzystanie informacji publicznej

 


       Zasady oraz tryb ponownego wykorzystania informacji publicznej określone zostały w ustawie z dnia 6 września 2011 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 z późn. zm).
       Informacja publiczna w celu ponownego wykorzystywania to każda informacja publiczna będąca w posiadaniu jednostki organizacyjnej (urzędu), niezależnie od sposobu jej utrwalenia, która może być wykorzystywana w celach innych niż jej pierwotny publiczny cel wykorzystywania, dla którego została wytworzona.
     Warunkiem ponownego wykorzystania informacji publicznej Urzędu Miejskiego w Niemodlinie (zgodnie z art. 23b ust. 2 ustawy) jest przestrzeganie nw. warunków:
             1) obowiązku poinformowania o źródle, czasie wytworzenia i pozyskania informacji publicznej,
             2) obowiązku dalszego udostępniania innym użytkownikom informacji w pierwotnie pozyskanej formie,
             3) obowiązku informowania o przetworzeniu informacji ponownie wykorzystywanej,


Zasady udostępniania informacji publicznej do ponownego wykorzystywania:


     W celu uzyskania informacji publicznej do ponownego wykorzystywania, która nie została opublikowana na stronach BIP Urzędu, wnioskodawca wypełnia wniosek zgodny z Rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie wzoru wniosku o ponowne wykorzystywanie informacji publicznej.
       Wypełniony wniosek należy złożyć w biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Niemodlinie pok. nr 25  I.p , przesłać listownie lub za pomocą poczty elektronicznej : um@niemodlin.pl